533 615 511

Usg narządu ruchu

Badanie USG w praktyce fizjoterapeuty ułatwia postawienie trafnej diagnozy oraz  wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do terapii. Prowadzenie diagnostyki i terapii pod kontrolą USG fizjoterapeucie być jeszcze bardziej skutecznym i precyzyjnym terapeutapeutą.  

Dzięki temu, pacjenci z różnymi dolegliwościami bólowymi czy tez kontuzjami dochodzą do zdrowia dużo szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod diagnostycznych 

Czasami może się okazać, że pacjent zamiast fizjoterapii wymaga natychmiastowego skierowania do specjalistycznej opieki medycznej 

 Rehabilitacja pod kontrolą ultrasonografu dostarcza informacji o uszkodzonych tkankach miękkich lub o jakości ich mechaniki względem siebie. Dzięki obrazowi USG fizjoterapeuta  może na bieżąco oceniać efektywność prowadzonej terapii, korygować dotychczas stosowane techniki rehabilitacyjne do potrzeb pacjenta, co w rezultacie prowadzi do skrócenia czasu powrotu do pełnej sprawności. Rehabilitacja z wykorzystaniem USG jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania badania USG są rany na skórze.

Co można określić za pomocą badania USG?

Za pomocą badania USG jesteśmy w stanie ocenić np. mięśnie, ich uszkodzenia czy tez zerwania, krwiaki, możemy zlokalizować miejsce. Możemy zdiagnozowac problemy stawowe, dobrze widoczne są również łąkotki stawowe i ich uszkodzenia oraz zerwania i naderwania więzadłowe, co pozwala na ocenę stabilności stawu. USG niejako równiec może być przydatne w ocenie kości, możemy obserwować wyrośla kostne, zapalenia kostne, zmiany rozwojowe oraz skostnienia pozaszkieletowe.  Podobnie jak w ocenie ścięgien i mięśni możliwe są do zaobserwowania sklejenia i zbliznowacenia drażniące nerw oraz uszkodzenia związane z naciągnięciem czy też stłuczeniem danego nerwu.

Umów się na wizytę online

Sprawdź dostępne terminy, wybierz rodzaj wizyty i umów się w dogodnym dla Ciebie terminie.

Zadzwonimy lub napiszemy, aby potwierdzić wizytę.