Agnieszka Kośla

Tematyka zdrowia i medycyny klasycznej to całe moje życie. Jako wieloletni pacjent, kilkakrotnie miałam postawione nietrafne diagnozy, zażywałam mocne leki przeciwzapalne, także sterydy i leki immunosupresyjne, po których mój stan zdrowia się poprawiał tylko na chwile. Szukając drogi do zdrowia, zdecydowałam się na na studia na kierunku fizjoterapia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyłam z wyróżnieniem.

Jednak dopiero kiedy zainteresowałam się terapiami niekonwencjonalnymi, zaczęłam szukać przyczyn choroby zapalnej i zmieniłam styl życia, nastąpiła zdecydowana poprawa mojego samopoczucia. Okazało się, że to był brakujący element. Terapie naturalne świetnie uzupełniają terapie medycyny klasycznej, a w niektórych przypadkach, jak w moim, są nawet skuteczniejsze.

Zainspirowana własnymi doświadczeniami, zaczęłam zdobywać dodatkową wiedzę na szkoleniach: z dietetyki, żywienia w różnych schorzeniach autoimmunologicznych i z naturoterapii. Aż w końcu postanowiłam rozszerzyć swoją działalność o terapię, która jest szansą dla osób takich, jak ja, gdzie medycyna klasyczna i farmakologia nie usuwa dolegliwości, a złe samopoczucie trwa latami. W tym celu wybrałam wysokiej jakości skaner Diacom, urządzenie opierające się na wiedzy z dziedziny biofizyki i fizyki kwantowej oraz urządzenie uzupełniające – analizator kwantowy.

Podstawą mojej wiedzy i działalności jest fizjoterapia. Przez prawie dziesięć lat pracowałam w korporacji, spędzając osiem godzin dziennie za biurkiem. Dzięki temu wiem jakie są dolegliwości pracy siedzącej i jak samodzielnie można im przeciwdziałać.

Od kilku lat współtworzę projekt „Zdrowy kręgosłup”, w ramach którego prowadzę sesje fizjoterapeutyczne dla pracowników korporacji oraz konsultacje z zakresu ergonomii i prewencji chorób narządu ruchu w biurze. Pracuję głównie metodą McKenziego, która polega nie tylko na mechanicznej diagnozie i terapii pacjenta,
ale również na, tak kluczowej, edukacji pacjenta. Po terapii, pacjent dokładnie wie, co robić i jak rozpoznać symptomy alarmowe oraz wie jak zadziałać,
aby zmniejszyć ryzyko nawrotu problemu.

Tylko holistyczne działania na organizm człowieka, pozwalają efektywnie wspomagać jego powrót do zdrowia. Do tego niezbędna jest zarówno wiedza medycyny klasycznej jak i terapiinaturalnych, którą ja posiadam.

Dyplomy i certyfikaty test